Slezi Basket – VSK Universita 81:59 (25:12 48:26 63:38)

První utkání ze série těch, kde jsme chtěli připisovat povinná vítězství a kde jsme měli udávat utkání směr. Toto se beze zbytku splnilo i navzdory absenci obou rozehrávačů Plavči a Štěpána, kteří zvolili pro ně buď nutnější nebo příjemnější zábavu. I tak nás bylo na zápase devět, další absentující byl služebně cestující Radim. I tak jsme byli v sestavě, která si měla s Univkou poradit vcelku v klidu a to se naplnilo a nutně povinné vítězství bylo připsáno.

Jak již bylo řečeno výše, potýkali jsme se s absencí rozehrávačů, toto místo zaujal na začátku utkání Peťa, se kterým následně alternoval Pája a pak vůbec kdo byl k dispozici. Základní sestava ve složení ne úplně obvyklém Peťa, Pája, Škary, Novic a Jura Bělouch  se nenechala vyvést z míry neoblíbeným soupeřem a úvod patřil zcela nám – stav 8:0 po prvních dvou minutách naznačil, jak se asi utkání bude vyvíjet. V první čtvrtině zasáhli do hry i Emby, Pepa i Honza, na výsledku první čtvrtiny to mělo vliv pouze pozitivní. Vedení o 13 bodů je v našich domácích utkáních takřka standardem a utkání se pak většinou ubírají kýženým směrem. Peťa si zápas užil, za první čtvrtinu dal 8 bodů, čímž se možná až příliš uspokojil jeho hlad po bodech a ve zbývajícím čase zápasu dal už jen dva body. Upřímně to ničemu nevadilo, body zapisovali další hráči, takže problém s vývojem utkání ani nevznikl.

Do druhé čtvrtiny jsme nasadili i posledního hráče na zápise, totiž mě. Na bodový vývoj to nemělo vliv, protože tempo se drželo podobné jako v první čtvrtině. Nechali jsme soupeře zapisovat poměrně dost bodů v úseku zápasu, kdy koš na jedné straně byl kompenzován košem na straně druhé, takže proběhla část hry se skóre 11:10, což nenasvědčovalo zrovna kvalitní práci v obraně. Pak jsme ovšem opět zabrali a poslední dvě minuty vyhrálii poměrem 8:2. Rozdíl by mohl být vyšší, to bychom však museli dávat trestné hody….i když bilance 10/5 není úplně tragická, pořád tam něco chybí. Nicméně poločasový stav 48:26 nedával záminku být nějak nervózní před dalším průběhem zápasu.

Třetí čtvrtina se nesla v duchu hledání správné střelecké mušky na obou stranách a ani pár vlaštovek s výsledkem čtvrtiny nic moc neudělalo. Přidali jsme nějaké laciné ztráty, ale i přes to jsme stále byli o dost bodů vpředu na to, abychom si z toho dělali nějaké vrásky. Výsledek byl 15:12, takže plus tři body. Dobrý výsledek :)) Hrála prostřídaná sestava, nebylo to úplně špatné a hráči z lavičky zůstavájí pořád připraveni naskočit do zápasů dalších, tedy herní praxe stále dosahují. šest střelců po pár bodech, sice nic moc, ale jak říkám – slabší chvilka vybrána, ale ještě ne úplně nejslabší. Za zmínku stojí, že v tété čtvrtině nikdo nestřílel TH, což je věc na poměry MPI téměř nevídaná.

Poslední čtvrtina na dohrání. Soupeři jsme se malinko přizpůsobili a u vědomí dostatečného náskoku také poněkud zlaxněli. Ve výsledku jsme druhý poločas zremizovali… Utkání se dohrálo poměrně v poklidu, bez nějakých extempóre, co nám v těchto fázích jde až moc dobře, je množství nevynucených ztrát ať špatnou přihrávkou, nebo špatného řešení herní situace. Bohužel příliš často přecházíme střelecké pozice, to by se nám nemělo stávat. Pak přijde zápas, kdy pozici přejdeme, a žádnou další v tom konkrétním útoku už mít nebudeme.

V utkání i pozitivum, kdy na nás hosté postavili zónovou obrau, kterou jsme poměrně jednoduše rozstříleli, takže vydržela asi dvě minuty. Je dobré na to nezapomínat, neb Pod Hradem to bude těžší a zbytečná nervozita z neproměňování střel nám tam dělala vždy problémy. Negativum jako skoro každý zápas – nemáme dobré TH (18/7), mohlo by nás to velmi mrzet v dalších zápasech.