Slezi Basket -Sokol Židlochovice 68:52 (16:12, 34:26, 44:33)

Úvodní utkání nového ročníku MPI zaválo do Gren Hell Arénky tým nováčka ze Židlochovic. Na naší straně problémy se sestavou řešil kouč v předchozích týdnech, což přineslo určité komplikace, ale sestavu se podařilo rozumně poskládat a mohlo se jít do boje. Sestavu domácího Slezi opustila dvojice základních pivotů Jura s Radimem, nově se tak do základu podíval Štefan a Slezi, na perimetr Ondra, Pája a Rati. Ústřední rozehrávač Plavča dorazil se zpožděním do rozehraného utkání, na lavičce tak zbyl Mirek. 

Utkání přineslo ze začátku spíše lopotný basket z obou stran, vynikal zejména Štefan se svými skokanskými kousky. Ten si také připsal první faul, po kterém se hosté dostali do vedení 1:0. Nicméně trojice Pája-Ondra-Štefan vzala úvodní bod jako motivaci a od té doby jsme  již pouze vedli. V páté minutě Slezi upravoval trojkou na 10:2 a zdálo se, že zápas bude klidný až líný. Jenže hosté nebyli žádní nazdárci, po úspěšné střelbě z dálky se dostali v osmé minutě na rozdíl svou bodů. čtvrtina skončila plus 4 body a utkání po příchodu Plavči dostalo grády.

Ve druhé čtvrtině naskočil Plavča do sestavy a utkání se zrychlilo. Přibylo emocí, každopádně Martin přišel s chutí hrát, což předvedl jistou hrou a úspěšným zakončováním.  Z 18ti bodů dal 13, což podpořil výbornou hrou v obraně a dirigiováním svých spoluhráčů v útoku, kdy jsme v některých momentech působili až bezradně nebo spíše vystrašeně. Mira se naučí zakončovat z pod koše, pohyb v obraně byl téměř špičkový. Poločas byl tedy plus osm a nic nenasvědčovalo tomu, že by se utkání mělo nějak zásadně zvrátit. Což tak i bylo.

Třetí čtvrtina nebyla žádným střeleckým závodem, dohromady padlo pouze 17 bodů, což zcela jasně korespondovalo s nemohoucností střelců se výrazněji prosadit. Na skóre to nemělo zásadní vliv, pořád jsme byli o pár bodů napřed. 

Poslední čtvrtina přinesla více vzruchu díky snaze hostů utkání ještě zvrátit ve svůj prospěch. Bodový rozdíl byl stále na deseti body, nejblíže se hosté dostali na jedenáct. Zlomový okamžik nenastal a to i navzdory Martinově TCH a naskočícím faulům na konta Štefana a Ratiho. Vyfauloval se pouze Rati a tak utkání dospělo ke kýženému vítěznému cíli.